Daima pozitif olmak
14 Ekim 2016

Daima pozitif olmak

daima pozitif olmak

Daima pozitif olmak olmak adına birşey söylemek istersek, hepimiz dünyaya ağlayarak gelir çok büyük sürpriz olmazsa milleti de ağlatarak gideriz. Aradaki hayat bölümünün nasıl gideceğini bilemeyiz bir nevi sürüklenir gideriz yani..

İşte bu bölümde size o iki an’ın arasında hayatın pozitif yönlerini aktarmaya, hayata nasıl tutunacağımızı kısaca iki konuyla anlatmaya çalışacağım.

Zenginde olsak fakirde olsak hayat o kadar acımasızdır ki tek bir an ile hayata küsebilir insan, hayata tutunması imkansız hatta hayatının ondan sonraki kısmı yaşanmaz durum alabilir. Bilinen bir durum varki hayat yaşanmaya değer bir ömür süresidir.

Hayata daima pozitif bakın

Aslında en zor yoldur çünkü düşünün bir kere çok kötü bir haber aldınız ve ağlıyorsunuz bu durumda biri size hayata pozitif bak diyor herhalde terslersiniz değilmi? pekii.. o soruyu kendinize siz sorsanız aynı durum olurmu?  muhtemelen olmaz veya şöyle dediğinizi duyar gibiyim ” ben böyle saçma birşey yapmam” evet yapmayız islamda tevekkül sahibi olmak diye bir terim vardır hepimiz biliriz muhtemelen. yani; yaradana sığınmak ve onun emirlerine, verdiğini aldığına kayıtsız saygı duymak anlamıdır . Daima pozitif olmak ne zor değilmi? bazı insanlar der ki yogayla bütün herşeyden arınıyorum. Hayat her kötü olaydan sonra devam eder ve biz hayatta sorumluluğu olan insanlarız hayata pozitif bakmalıyızki etrafımızdaki insanlarda pozitif bakabilsin. kısaca bu…

En zor anımızda çözüm üretebilmek

Hayatın güzel ve mutlu taraflarını konuşmaya gerek yok ama zor durumlarında neler yapmalıyız. Bir laf vardır zora gelince insan kendini geri çeker veya o ortamdan gider veya hiçbir bilgisi yoktur sessiz kalır. Toplum olarak birbirimize yardımı ve ilgiyi bence 1990 dan sonra kaybettiğimizi düşünüyorum en küçük bir olay anında eğer kendimizle ilgili bir durum yoksa tepkisiz kalır uzaktan izleriz ne güzel değilmi? ama aynı olay sizin başınıza gelse? yardım çığlıklarınızı duyar gibiyim.. Toplum olarak eğer birbirimize yardımı ve sevgiyi öğrenirsek bu durum çözülür zaten. Her insan yakınlarının veya tanıdıklarının en zor anında onun sorunlarını çöze ve yardımda bulunursa hem kendi mutlu olacaktır hemde karşısındaki kişi. İnsanın içinde yaptığı görevin mutluluğu huzuru olur. Kısaca.. Daima pozitif olmak için mutluluğu karşılıklı yaşarsak eğer en zor anımızda çözüm üretmemiz çok kolay olur..