Hayata Gülümseyerek Başlayın
14 Ekim 2016

Hayata Gülümseyerek Başlayın

Hayata Gülümseyerek Başlayın diye boşuna dememiş atalarımız. Hepimiz hayatın zorluklarından bıkan, yarını düşünüp günü kurtarmaya çalışan kişileriz. Bu durum insanın ruhsal çöküntü yaşamasının sebeplerinden biridir. Değineceğim konu ne kadar zor durumda olursak olalım gülmeyi bilmek..

Aslında duruma baktığımız zaman şöyle bir soru sorduğunuzu düşünmekteyim; her zaman gülmek mümkün mü? veya toplum içinde bize yaklaşım ne olur?

Yapılan araştırmalara göre gülerek hayata başlamak bir dilim pirzola yemeğe eşdeğerdir.

Bilim adamlarının yaptığı başka bir araştırmaya göre gülerek hayata başlayan veya gün içinde gülmeyi bilen kişiler somurtan kişilere göre daha uzun ve sağlıklı yaşamaktadır. Gülerken insan hemen hemen vücudundaki bütün kas hareketkerini çalıştırmaktadır.

Bu verilere dayanarak gülmenin ne kadar etkili olduğunuzu ve hayatımızdaki yerinin ne derece değerli olduğunun farkına varmış oluyoruz. Gülmek aynı zamanda pozitif enerjinin işaretidir, etrafa pozitif enerji yaymaktır, etrafa güven vermektir. Bu ilkeler doğrultusunda gülmeyi kendimize yaşam felsefesi olarak kabul etmemiz bizler için daha iyi olacaktır.

Birkaç ünlüden örnek vermek gerekirse mesela;

haber ve program yorumcusu Saba Tümer programında hep kahkahalarla güler, konuklarını güldürür, pozitif enerji verir. Hiçbir programından konukları mutsuz ayrılmaz. Kendisininde bilinen ciddi bir rahatsızlığı yoktur.

Şovmen ve oyuncu Cem Yılmaz, gülmek ve güldürmek onun mesleğidir, pozitif enerjinin Türkiye’deki kaynağı durumundadır. Yaptığı her işte gülmeyi ve eğlenmeyi ön planda tutan kişidir. Kendisininde bilinen ciddi bir rahatsızlığı yoktur.

Kısaca; Kahkahalarla gülelim, sağlıklı yaşayalım, pozitif olalım…..